Kotijoukkue

Parasta palvelua - yksilöllisesti

Suomen Kotijoukkue Oy on yksityinen kiinteistönvälitysliike, jolla on toimistot Espoossa, Helsingissä, Hyvinkäällä, Hämeenlinnassa, Jyväskylässä, Kokkolassa, Lahdessa, Mikkelissä, Porissa, Raumalla, Riihimäellä, Rovaniemellä, Seinäjoella, Tampereella, Vaasassa ja Vantaalla. Kotijoukkueen tavoitteena on nousta Suomen kiinteistönvälitysliikkeiden ykkösketjuun lähivuosina ja laajentaa toimintaa keskei­sille paikkakunnille Suomessa. Toiminnan perustana on vahva paikallistuntemus, kokeneiden ammattilaisten vankka osaaminen ja kilpailukykyinen hinnoittelu. Hallituksen puheenjohtaja Raimo Sarajärven luotsaama Kotijoukkue aloitti toimin­tansa joulukuussa 2009. Ennen Kotijoukkueen perustamista Raimo Sarajärvi toimi SKV:ssä ja Realissa mm. omistajana ja varatoimitusjohtajana vuoden 2008 syksyyn asti.

Kotijoukkuetta perustettaessa Sarajärvi etsi yritykseensä markkinoiden parhaat osaajat. Jokaisen asiakkaan tilanteeseen perehdytään intohimolla ja huipputason asiakastyytyväisyys on itsestään selvä lähtökohta. Kotijoukkueen toimintatavassa on poikkeuksellista myös se, että Suomen Kotijoukkue Oy:n tytäryhtiöiden tuotta­masta voitosta kol­mas­osa käytetään paikallisen nuorisojoukkueurheilun tukemi­seen paikallisesti päättäen. Vahvan yrittäjyy­den ja yhteiskuntavastuullisuuden yh­dis­täminen on keskeinen osa Kotijoukkueen yritys­kult­­tuuria. Kotijoukkue työllist­ää Suomessa tällä hetkellä noin 85 kiinteistöalan huippu­ammattilaista.

Kotijoukkue lyhyesti :

Perustettu 2009
Toimipisteet Espoo, Helsinki, Hyvinkää, Hämeenlinna, Jyväskylä, Kokkola, Lahti, Mikkeli, Pori, Rauma, Riihimäki, Rovaniemi, Seinäjoki, Tampere, Vaasa, Vantaa
Henkilöstö noin 100
Hallituksen puheenjohtaja Raimo Sarajärvi
Y-tunnus 2300501-5

"Tavoitteenamme on aina tyytyväinen asiakas, joka suosittelee meitä ystävilleen ja tuttavilleen"

Raimo Sarajärvi


Kotijoukkueen toimistot

Espoon Kotijoukkue
Sonera Stadium Urheilukatu 5,
00250 Helsinki
puh. 040 486 1970
espoo@kotijoukkue.fi


Helsingin Kotijoukkue Oy
Sonera Stadium Urheilukatu 5,
00250 Helsinki
puh. 040 486 1970
helsinki@kotijoukkue.fi


Hyvinkään Kotijoukkue
Torikatu 2 B 5
05800 Hyvinkää
puh. 050 300 8329
hyvinkaa@kotijoukkue.fi


Hämeenlinnan Kotijoukkue Oy
Palokunnankatu 20
13100 Hämeenlinna
puh. 044 720 6700
hameenlinna@kotijoukkue.fi


Jyväskylän Kotijoukkue
Kilpisenkatu 7
40100 Jyväskylä
puh. 044 0897 723
jyvaskyla@kotijoukkue.fi


Kokkolan Kotijoukkue
Pitkänsillankatu 23
67100 Kokkola
puh. 044 089 7711
kokkola@kotijoukkue.fi


Lahden Kotijoukkue
Rauhankatu 14c
15110 Lahti
puh. 050 360 2475
lahti@kotijoukkue.fi


Lapin Kotijoukkue Oy
Pekankatu 8
96200 Rovaniemi
puh. 040 240 3987
rovaniemi@kotijoukkue.fi


Mikkelin Kotijoukkue
Porrassalmenkatu 15
50100 Mikkeli
puh. 044 – 0338 825 /Merja, 044 – 9811 561/Outi
mikkeli@kotijoukkue.fi


Porin Kotijoukkue Oy
Valtakatu 5
28100 Pori
puh. 02 631 5300
pori@kotijoukkue.fi


Rauman Kotijoukkue
Hallikatu 6
26100 Rauma
puh. 02 824 0555
rauma@kotijoukkue.fi


Riihimäen Kotijoukkue
Torikatu 3,
11100 Riihimäki
puh. 050 467 7726
riihimaki@kotijoukkue.fi


Seinäjoen Kotijoukkue Oy
Koulukatu 5
60100 Seinäjoki
puh. 040 714 6684 / 050 339 7575 (vuokra-asunnot)
seinajoki@kotijoukkue.fi


Tampereen Kotijoukkue Oy
Hallituskatu 9
33200 Tampere
puh. 044 7300 140
tampere@kotijoukkue.fi


Vaasan Kotijoukkue
Kauppapuistikko 25
65100 Vaasa
puh. 040 7144 630
vaasa@kotijoukkue.fi


Vantaan Kotijoukkue
Sonera Stadium Urheilukatu 5,
00250 Helsinki
puh. 0400 601 029
vantaa@kotijoukkue.fi